Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Jest gazetka, zobacz teraz, wakacje tuż tuż

Strażacy w akcji

Na oddziale pediatrii po raz kolejny, 22 października gościliśmy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z ulicy Głogowskiej w Opolu. Przyjęli nasze zaproszenie. W spotkaniu uczestniczyły dzieci z pediatrii oraz pacjenci z chirurgii dziecięcej wraz z rodzicami. Strażacy przyjechali wozem strażackim, a na oddział przynieśli sprzęt i umundurowanie, które następnie zaprezentowali dzieciom i dorosłym. Kto chciał – mógł przymierzyć hełm, kombinezon, żeby się przekonać jaki jest on ciężki. Doświadczyła też tego nasza nauczycielka - pani Agnieszka.

s1.jpegs2.jpeg

Strażacy pokazali m.in. kamery termowizyjne, czujniki bezruchu, detektory wielogazowe często ratujące ich życie. Strażacy ciekawie opowiadali o swojej codziennej pracy, zarówno o godzinach spędzonych w bazie na ćwiczeniach podnoszących sprawność i ogólną kondycję, na porządkach, gotowaniu, ale przede wszystkim o wyjazdach na akcje. Każdy dzień ich pracy jest zupełnie inny i nieprzewidywalny. Wyjazdy do pożarów, do wypadków samochodowych, do ratowania ludzkiego życia – to codzienność strażaków.

s3.jpegs4.jpegs5.jpegs6.jpeg

 

Potem - spacer z pacjentami na dwór, żeby mogli zobaczyć z bliska wóz strażacki i jego wyposażenie. Na koniec - poczęstunek, rozmowy, kartka - podziękowanie i prezent od dzieci. Kto wie - może ktoś z naszych pacjentów będzie kiedyś strażakiem?

 

 

Opracowała Katarzyna Bednarz, nauczyciel przedszkola

Data
22 czerwca
sobota
Kalendarz