Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Fajnie, że znów jesteś

„Woda - jako dar życia”

     Światowy Dzień Wody, obchodzimy 22 marca w okresie zawieszenia zajęć z powodu COVID-19 nie było możliwości porozmawiania na ten temat na zajęciach wychowawczych. Wspólnie z wychowankami Oddziału Neuropsychiatrii w grupie starszej postanowiliśmy poruszyć ten temat, aby uświadomić ludziom skalę problemów związanych z brakiem wody w niektórych rejonach świata oraz marnowaniem wody w życiu codziennym. Woda znaczy życie, bez wody nie moglibyśmy żyć. Marnowanie wody w dzisiejszych czasach jest problemem na dużą skalę. Kolejnym problemem jest zanieczyszczenie wody: oceany, morza i rzeki wręcz toną w odpadach. 

s1.jpeg

Poruszając ten temat uczniowie postanowili opracować kilka cenny wskazówek na sposoby oszczędzania wody:

Zakręć wodę podczas mycia zębów. Dzięki temu zaoszczędzimy wiele litrów wody pitnej w skali roku.

Krótki prysznic, zamiast kąpieli.

Zbieranie deszczówki do podlewanie roślin

Usuń awarię - cieknący kran

Nie marnuj jedzenia – marnowanie jedzenia jest tożsame z marnowaniem wody do produkcji jedzenia zużywa się bardzo dużo wody.

Pierz i zmywaj – kiedy jest to konieczne, używaj trybu oszczędnego.

Odpowiednia segregacja odpadów oraz prawidłowe korzystanie z wody zostały przedstawione w pracach plastycznych wychowanków.

s2.jpeg

Podsumowanie naszych zajęć to plakat, który jest pomysłem wychowanków jako chęć promocji szanowania wody w naszym codziennym życiu.

s3.jpeg

Opracowała: Ilona Kotulla, nauczyciel wychowawca.

Data
29 maja
środa
Kalendarz