Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Jest gazetka, zobacz teraz, wakacje tuż tuż

Historia - a to ciekawe

HISTORIA - a to ciekawe!

We wrześniu 2020 roku, już po raz piąty, nasza szkoła przystąpiła do akcji robienia kartek dla uczestników Powstania Warszawskiego. Dzieci na lekcjach historii, WOS oraz na innych zajęciach, wykonywali piękne podziękowania dla Powstańców z 1944 roku. Nasza szkoła już od 9 lat współpracuje z Fundacją Rosa oraz piąty rok z Fundacją BohaterOn.

„Drogi Powstańcu, serdecznie dziękujemy Ci za poświęcenie w obronie ojczyzny. Twój trud nie poszedł na marne” – to treść jednego z podziękowań, jakie znalazły się na kartkach dla weteranów Powstania Warszawskiego. Własnoręcznie wykonywane kartki przygotowywali pacjenci z oddziałów szpitalnych neurologii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży na zajęciach u pań: Teresy Podolak, Alicji Całus, Agnieszki Chruściel, Sabiny Zdery, Anny Szymków-Stadnickiej oraz Katarzyny Bednarz.

I edycja kampanii BohaterON w 2016 roku to niemal 100 tysięcy kartek i listów wysłanych do Powstańców Warszawskich. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek, udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji.

Dzięki takim nagłaśnianym akcjom – np. w mediach - wzrasta zainteresowanie kwestią patriotyczną, a także uhonorowania bohaterów wydarzeń z Powstania Warszawskiego.

W tym roku wspólnie z dziećmi i młodzieżą uda się nam zrobić 100 kartek! Bardzo wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji, dziękujemy!

TP1.pngTP2.jpegTP3.jpegTP4.jpeg

Opracowała: Teresa Podolak – nauczycielka historii oraz WOS. Autorka fotografii: Teresa Podolak

Data
22 czerwca
sobota
Kalendarz