Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu WSZN im. św. Jadwigi
Jednostka Samorzadu

 Witaj, fajnie, że jesteś

Historia - a to ciekawe

HISTORIA - a to ciekawe!

We wrześniu 2020 roku, już po raz piąty, nasza szkoła przystąpiła do akcji robienia kartek dla uczestników Powstania Warszawskiego. Dzieci na lekcjach historii, WOS oraz na innych zajęciach, wykonywali piękne podziękowania dla Powstańców z 1944 roku. Nasza szkoła już od 9 lat współpracuje z Fundacją Rosa oraz piąty rok z Fundacją BohaterOn.

„Drogi Powstańcu, serdecznie dziękujemy Ci za poświęcenie w obronie ojczyzny. Twój trud nie poszedł na marne” – to treść jednego z podziękowań, jakie znalazły się na kartkach dla weteranów Powstania Warszawskiego. Własnoręcznie wykonywane kartki przygotowywali pacjenci z oddziałów szpitalnych neurologii oraz psychiatrii dzieci i młodzieży na zajęciach u pań: Teresy Podolak, Alicji Całus, Agnieszki Chruściel, Sabiny Zdery, Anny Szymków-Stadnickiej oraz Katarzyny Bednarz.

I edycja kampanii BohaterON w 2016 roku to niemal 100 tysięcy kartek i listów wysłanych do Powstańców Warszawskich. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek, udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji.

Dzięki takim nagłaśnianym akcjom – np. w mediach - wzrasta zainteresowanie kwestią patriotyczną, a także uhonorowania bohaterów wydarzeń z Powstania Warszawskiego.

W tym roku wspólnie z dziećmi i młodzieżą uda się nam zrobić 100 kartek! Bardzo wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji, dziękujemy!

TP1.png TP2.jpeg TP3.jpeg TP4.jpeg

Opracowała: Teresa Podolak – nauczycielka historii oraz WOS. Autorka fotografii: Teresa Podolak

Data
21 października
czwartek
Kalendarz