Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

 Witaj, jest nowa gazetka.....

"Wariacje klimatyczne"

„Wariacje klimatyczne – co na to swiat powie, niech każdy się dowie, że klimat się zmienia od naszego niechceniea. Zmieńmy zatem nawyki, by ratować świat dziki.”

We wrześniu, na oddziałach szpitalnych, realizowana była Innowacja Pedagogiczna pt. „Wariacje klimatyczne...”. Uczniowie klas starszych mogli wziąć udział w zajęciach poświęconych ekologicznym zagadnieniom, np. zmianom klimatycznym. Zajęcia odbywały się w czterech blokach tematycznych:

–   Wpływ topnienia lodu i śniegu na zmiany klimatyczne.

–   Wpływ produkcji mięsa na zmiany klimatyczne.

–   Wpływ wycinki lasów na zmiany klimatyczne.

–   Artyści muzyczni na rzecz ochrony środowiska.

W ramach zajęć uczniowie mogli poznać na czym polegają zmiany klimatyczne, co jest ich przyczyną oraz jak starać się im zapobiegać. Na ostatnich zajęciach poznawali twórców muzycznych, których twórczość jest inspirowana ochroną środowiska oraz aktorów, reżyserów i scenarzystów związanych z organizacjami proekologicznymi. Uczniowie – pacjenci posłuchali różnych utworów muzycznych, których tekst oraz teledysk dotyczył ekologii. Brali także udział w doświadczeniach, których celem było pokazanie skutków zmian klimatycznych.

AS1.png
Wykonali też prace, z tego co natura daje nam jesienią. Poniżej można podziwiać wykonane prace.

AS2.png
Opracowanie: Anna Szymków-Stadnicka


 

Data
27 stycznia
czwartek
Kalendarz