Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu Wojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

 Witaj ponownie.....

Historia, a to ciekawe

We wrześniu i październiku 2021 roku, już po raz szósty, TP1.jpeg

nasza Szkoła przystąpiła do akcji robienia kartek dla uczestników Powstania Warszawskiego. Dzieci na lekcjach historii,

WOS oraz na innych zajęciach, wykonywali

piękne podziękowania dla Powstańców z 1944 roku. Nasza szkoła już od 10 lat współpracuje z Fundacją Rosa oraz szósty rok z Fundacją BohaterOn.

Drogi Powstańcu, serdecznie dziękujemy Ci za poświęcenie w obronie ojczyzny. Twój trud nie poszedł na marne” – to treść jednego z podziękowań, jakie znalazły się na kartkach dla weteranów Powstania Warszawskiego. Własnoręcznie wykonywane kartki przygotowywali pacjenci z oddziałów szpitalnych:

  • Neurologii oraz Psychiatrii dzieci i młodzieży WSS w Opolu,

  • Pediatrii i Chirurgii Dziecięcej USK,

  • Oddziału Chorób Płuc Dzieci SCM w Kup,

na zajęciach u nauczycielek:, Kariny Starosty, Alicji Całus, Sabiny Zdery, Anny Szymków- Stadnickiej, Katarzyny Bednarz oraz Teresy Podolak.

I edycja kampanii BohaterON w 2016 roku to niemal 100 tysięcy kartek i listów wysłanych do Powstańców Warszawskich. Dzięki zaangażowaniu tysięcy nadawców pocztówek, udało się połączyć pokolenia i sprawić nieoczekiwaną radość Adresatom korespondencji.

Dzięki takim nagłaśnianym akcjom – np. w mediach - wzrasta zainteresowanie kwestią patriotyczną, a także uhonorowania bohaterów wydarzeń z Powstania Warszawskiego.

W tym roku wspólnie z dziećmi i młodzieżą uda się nam zrobić 84 kartki. Bardzo wszystkim, którzy zechcieli przyłączyć się do akcji, dziękujemy!

TP2.jpeg TP3.jpeg TP4.jpeg TP5.jpeg TP6.jpeg

Opracowała: Teresa Podolak – nauczycielka historii oraz WOS.

Autorka fotografii: Teresa Podolak

 

 

Data
02 grudnia
czwartek
Kalendarz