Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Fajnie, że znów jesteś

Zdrowym być !!!

Wszyscy wszystkim ślą życzenia...

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I właśnie w tym okresie oczekiwania, nasi uczniowie- pacjenci oddziału Neuropsychiatrii dziecięcej pod opieką nauczycieli, poświęcili bardzo dużo czasu na wykonaniu kartek świątecznych wraz z życzeniami ułożonymi przez nich samych. Ta świąteczna akcja miała na celu sprawienie radości drugiej osobie, bez względu na to, w jakiej obecnie sytuacji była.

s1.jpeg 

Kartki wykonane przez naszych podopiecznych ZPS przy zoz w Opolu przekazane zostały kolejno:

  • kombatantom w Opolu, które udekorowały wcześniej przygotowane upominki,

  • naszym nauczycielom-emerytom o których zawsze serdecznie pamiętamy,

  • personelowi medycznemu oddziałów dziecięcych,

  • dla chorego chłopca- Jasia, który marzył o otrzymaniu kartki świątecznej. 

  • s2.jpeg s12.jpeg

W czasie wykonywania tak licznych prac plastycznych, uczniowie poznawali szeroki wachlarz technik artystycznych jak również różne materiały plastyczne, z którymi wcześniej nie mieli możliwości działać w sposób twórczy i kreatywny. W tym oto momencie mali pacjenci zapominali o rzeczywistości jaka ich otaczała a mianowicie obecności na oddziale szpitalnym.

Ogromną radość sprawiło także grupie uczniów klasy I-III szkoły podstawowej oraz grupie przedszkolnej, udział w akcji autorstwa pani Sabiny Zdera i Katarzyny Bednarz pt. „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Polegała na wykonaniu i wymianie kartek świątecznych pomiędzy rówieśnikami-uczniami klasy Ic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Opolu.

s4.jpeg s5.jpeg 

Nie zabrakło także drobnego upominku, wykonanego przez naszych uczniów wraz z dyplomem obrazującym wdzięczność współpracy z ZPS przy zoz w Opolu, które doręczono do wychowawcy klasy Ic, pani Patrycji Tkocz.

s6.jpeg s7.jpeg 

Jednak to nie był koniec współpracy ZPS przy zoz w Opolu z innymi szkołami macierzystymi naszych uczniów-pacjentów z Opola. W krótkim czasie, pod moją opieką, rozkwitła kolejna współpraca i doręczone zostały kolejne karteczki świąteczne wykonane przez uczniów klasy III c pod opieką wychowawcy pani Urszuli Kostrzewskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Również w tej sytuacji w ramach wdzięczności, uczniowie wykonali drobny upominek, który doręczyłam wraz z dyplomem.

s8.jpeg s9.jpeg s10.jpeg s11.jpeg

Dzięki wrażliwości i empatii drugiego człowieka, uczniowie- pacjenci będący w okresie świątecznym na oddziale dziecięcym nie czuli się tak samotni i zapomniani. Każdy drobny upominek, karteczka świąteczna, była dla nich szczyptą radości, która każdego dnia lśniła coraz mocniej, w momencie odczytywania po raz kolejny tych samych życzeń świątecznych.

 

 

Tekst i zdjęcia opracowała: Sabina Zdera nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Data
29 maja
środa
Kalendarz