Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Witaj na naszej stronie, miło że znów jesteś  ...

Zdrowym być !!!

Wszyscy wszystkim ślą życzenia...

    Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas zarówno dla dzieci jak i dorosłych. I właśnie w tym okresie oczekiwania, nasi uczniowie- pacjenci oddziału Neuropsychiatrii dziecięcej pod opieką nauczycieli, poświęcili bardzo dużo czasu na wykonaniu kartek świątecznych wraz z życzeniami ułożonymi przez nich samych. Ta świąteczna akcja miała na celu sprawienie radości drugiej osobie, bez względu na to, w jakiej obecnie sytuacji była.

s1.jpeg 

Kartki wykonane przez naszych podopiecznych ZPS przy zoz w Opolu przekazane zostały kolejno:

  • kombatantom w Opolu, które udekorowały wcześniej przygotowane upominki,

  • naszym nauczycielom-emerytom o których zawsze serdecznie pamiętamy,

  • personelowi medycznemu oddziałów dziecięcych,

  • dla chorego chłopca- Jasia, który marzył o otrzymaniu kartki świątecznej. 

  • s2.jpeg s12.jpeg

W czasie wykonywania tak licznych prac plastycznych, uczniowie poznawali szeroki wachlarz technik artystycznych jak również różne materiały plastyczne, z którymi wcześniej nie mieli możliwości działać w sposób twórczy i kreatywny. W tym oto momencie mali pacjenci zapominali o rzeczywistości jaka ich otaczała a mianowicie obecności na oddziale szpitalnym.

Ogromną radość sprawiło także grupie uczniów klasy I-III szkoły podstawowej oraz grupie przedszkolnej, udział w akcji autorstwa pani Sabiny Zdera i Katarzyny Bednarz pt. „Wszyscy wszystkim ślą życzenia”. Polegała na wykonaniu i wymianie kartek świątecznych pomiędzy rówieśnikami-uczniami klasy Ic Publicznej Szkoły Podstawowej nr 9 w Opolu.

s4.jpeg s5.jpeg 

Nie zabrakło także drobnego upominku, wykonanego przez naszych uczniów wraz z dyplomem obrazującym wdzięczność współpracy z ZPS przy zoz w Opolu, które doręczono do wychowawcy klasy Ic, pani Patrycji Tkocz.

s6.jpeg s7.jpeg 

Jednak to nie był koniec współpracy ZPS przy zoz w Opolu z innymi szkołami macierzystymi naszych uczniów-pacjentów z Opola. W krótkim czasie, pod moją opieką, rozkwitła kolejna współpraca i doręczone zostały kolejne karteczki świąteczne wykonane przez uczniów klasy III c pod opieką wychowawcy pani Urszuli Kostrzewskiej z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 w Opolu. Również w tej sytuacji w ramach wdzięczności, uczniowie wykonali drobny upominek, który doręczyłam wraz z dyplomem.

s8.jpeg s9.jpeg s10.jpeg s11.jpeg

Dzięki wrażliwości i empatii drugiego człowieka, uczniowie- pacjenci będący w okresie świątecznym na oddziale dziecięcym nie czuli się tak samotni i zapomniani. Każdy drobny upominek, karteczka świąteczna, była dla nich szczyptą radości, która każdego dnia lśniła coraz mocniej, w momencie odczytywania po raz kolejny tych samych życzeń świątecznych.

 

 

Tekst i zdjęcia opracowała: Sabina Zdera nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej

Data
25 września
poniedziałek
Kalendarz