Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Jest gazetka, zobacz teraz, wakacje tuż tuż

„SERCE ZA ODWAGĘ”

W tym roku szkolnym nasza Szkoła po raz kolejny brała udział w projekcie "Serce za odwagę". Na zajęciach lekcyjnych i na przedszkolnych dzieci i młodzież mieli okazję podziękować BOHATEROM II wojny światowej za ich odwagę i dzielność w walce o wolną Polskę. Uczniowie i przedszkolaki robili laurki, a następnie samodzielnie lub z pomocą nauczycieli wypisywali w środku życzenia świąteczne dla kombatantów.

Kartki świąteczne były wykonywane na lekcjach u następujących nauczycieli: Teresy Podolak, Anny Szymków-Stadnickiej, Sabiny Zdery, Katarzyny Bednarz, Agnieszki Chruściel, Alicji Całus, Bogusława Makary.

 Każdego roku, kilkaset szkół i przedszkoli przygotowuje życzenia świąteczne w formie kart, które następnie z pomocą wolontariuszy trafiają do weteranów. Akcja "Serce za Odwagę" łączy pokolenia.

To nie tylko okazja do spotkań, ale przede wszystkim wyrażenia pamięci o tych, którym zawdzięczamy wolną i niepodległą Polskę. Kartki świąteczne przygotowane przez najmłodszych wzbudzają w kombatantach wiele radości.

IMG-20231207-WA0000.jpeg IMG_20231206_091626.jpeg

Autorka: Teresa Podolak

Autorka fotografii: Teresa Podolak oraz Sabina Zdera

Data
22 czerwca
sobota
Kalendarz