Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Fajnie, że znów jesteś

Mikołaj WCM 2016

6 grudnia pacjentów oddział pediatrii i chirurgii dziecięcej WCM w Opolu odwiedził Mikołaj! Mikołaj przybył z workiem pełnym prezentów w towarzystwie Śnieżynek i Policusia-policyjnej maskotki oraz policjantów z Komendy Wojewódzkiej.                

 DSC09619.jpegDSC09633.jpeg15284095_1881214692100173_180186366726570945_n.jpeg

   Dołączyli do nich także studenci Wyższej Szkoły Bankowej, którzy również  przynieśli prezenty dla dzieci.

                     DSC09639.jpeg DSC09722.jpeg

   Obecny był również dyrektor szpitala Dariusz Madera oraz pełnomocnik praw pacjenta i rzecznik szpitala.

   Dzieci - pacjenci już od samego rana oczekiwały na wyjątkowego gościa. Rano, na zajęciach dzieci własnoręcznie, nieraz z małą pomocą dorosłych  robiły prezenty, m.in. ozdabiały bombki styropianowe; projektowały kartki świąteczne, według własnych pomysłów. Jako, że niektóre dzieci były z rodzicami, zajęcia przybrały charakter warsztatów rodzinnych.

     DSC09623.jpeg

   Sama wizyta Mikołaja przebiegała w przyjaznej, radosnej atmosferze i oczywiście przy choince, którą zaledwie wczoraj dzieci same ubierały. Dzieci zaśpiewały piosenki, wręczyły upominki dla gości  i odważnie, zwłaszcza dzieci młodsze podchodziły do Mikołaja i Śnieżynek, żeby móc sobie wybrać prezent spośród kolorowych książek, kolorowanek, maskotek i różnych innych zabawek. Słodyczy też nie zabrakło.

                                  DSC09660.jpegDSC09666.jpeg

   O nikim nie zapomniano - dzieci leżące doczekały się gości przy swoich łóżkach. Będzie co wspominać - chociaż szpital -  to jednak z miłym akcentem, z wyjątkową niespodzianką… Tym bardziej, że Mikołaj pojawia się tylko raz w roku!

                          DSC09747.jpeg

     Z uśmiechem na twarzy i niezwykłymi prezentami, pacjenci wrócili pod opieką własnych wychowawców na swoje oddziały. Po krótkiej przerwie dzieci zbiegły się do szkolnej świetlicy, aby jeszcze raz powspominać spotkanie ze świętym Mikołajem, gdyż to niezwykłe przeżycie ma miejsce tylko raz w roku. W trakcie rozmów pacjenci wykonali piękne ozdoby świąteczne, którymi kolejno ozdabiali szpitalną choinkę, oraz gazetkę szkolną i tablicę ścienną

1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg

Nagle jeden z pacjentów dostrzegł grupkę czerwonych skrzatów z reniferami i ze zdumienia krzyknął „święty Mikołaj wrócił”. Cała grupa pacjentów była szczęśliwa, że mogła jeszcze raz zaśpiewać kilka kolęd dla wyjątkowego gościa, który tym razem był z Fundacji Doktor Klaun. Sam święty Mikołaj wytłumaczył dzieciom, że chciał po raz drugi się z nimi zobaczyć i obdarować ich prezentami, ponieważ są nie tylko grzecznymi dziećmi, ale i bardzo dzielnymi pacjentami, walczącymi z własnymi chorobami. Ten sam Mikołaj przeszedł się również z własnymi pomocnikami po wszystkich pokojach, każdego oddziału dziecięcego na WCM, aby nagrodzić każde dziecko, za jego odwagę i dodać otuchy na kolejne dni pobytu w szpitalu.

4.jpeg   5.jpeg

W tak miły i zaskakujący sposób, wszyscy pacjenci szpitala spotkali się dwukrotnie ze świętym Mikołaj i dwukrotnie otrzymały niezwykłe prezenty.

 

  opracowanie: Katarzyna Bednarz, Sabina Zdera - nauczyciel przedszkola 

Data
29 maja
środa
Kalendarz