Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Stobrawskie Centrum Medyczne w Kup Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Opolu WSZN im. św. Jadwigi
Jednostka Samorzadu

 Witaj, fajnie, że jesteś

Na warsztatach malarskich

Na warsztatach malarskich z panią Ewą….

Często podziwiamy czyjeś obrazy, nieraz je kupujemy. Mogliśmy  też spróbować swoich sił w ciekawej dziedzinie jaką jest malarstwo. Taką okazją dla naszych dzieci-pacjentów  były warsztaty malarskie, które kilkakrotnie przeprowadziła pani Ewa Ślusarczyk na oddziale pediatrii WCM. W warsztatach tych uczestniczyli także rodzice pacjentów oraz studenci pielęgniarstwa.

Pani Ewa jest malarką – amatorką z Krapkowic, która odkryła swoją pasję dopiero na emeryturze… Kilkanaście swoich prac podarowała dla szpitala, dla oddziału pediatrii. W czasie warsztatów pani Ewa zachęcała uczestników do wyrażania swoich emocji, do pobudzenia własnej wyobraźni. Podpowiadała też trochę „sztuczek” plastycznych, niekiedy proponowała własne szkice do malowania. Do tej pory w użyciu były kredki, pastele suche i olejne. Może kolejne warsztaty będą już z malowaniem farbami? Część prac trafiła na wystawkę w świetlicy, zaś młodsze dzieci zazwyczaj zabierały swoje dzieła do domu.

Ulubionym tematem pani Ewy są koty.. To widać na jej obrazach

plast1.jpeg

plast2.jpeg

Opracowała: Tekst - Katarzyna Bednarz;

zdjęcia - Anna Szymków - Stadnicka

Data
21 października
czwartek
Kalendarz