Stobrawskie Centrum Medyczne w KupStobrawskie Centrum Medyczne w KupUniwersytecki Szpital Kliniczny w OpoluWojewódzki Szpital Specjalistyczny
Jednostka Samorzadu

Fajnie, że znów jesteś

Dzień Wolontariusza

Z okazji Dnia Wolontariusza, mając też w pamięci zbliżające się święta Bożego Narodzenia, nauczyciele w naszej szkole postanowili uczcić to wydarzenie w dosyć nietypowy sposób.

Dowiedzieliśmy się, że prowadzona jest akcja wykonywania kartek świątecznych i pisania życzeń dla ciężko chorej pięcioletniej Natalii Kostrzewy. Jej rodzice zachęcają wszystkich w Polsce do wysyłania wiadomości, które mają umilić ich córce czas przedświąteczny.

I my też postanowiliśmy na naszych lekcjach zorganizować warsztaty wykonywania laurek dla dziewczynki oraz pisania życzeń. Brali w nich udział nasi uczniowie, ich rodzice oraz nauczyciele naszej szkoły. Wykonano kilkanaście kartek i napisano kilka listów.

Najczęściej pojawiające się życzenia brzmiały: „radości i sił w walce z chorobą", „wytrwałości i wiary w cud medycyny". Część kartek została ozdobiona podobną Świnki Peppy, ulubionej bohaterki Natalki.

Dziękujemy gorąco za empatię i chęć sprawienia przyjemności chorej Natalce.

nat.jpeg20191205_110401.jpeg20191204_201611.jpeg20191204_201509.jpeg

Tekst i fotografie: Teresa Podolak – nauczycielka historii i Wiedzy o Społeczeństwie.

Data
19 kwietnia
piątek
Kalendarz